Bilgisayar Tamiri

Adana Bilgisayar Bakımı


Adana Bilgisayar Bakımı cümlesiyle bizi bulduysanız size tavsiyelerimiz var! Bilgisayarınız yada notebook – laptoplarınızın fan, cpu, anakart bakımı yapmaktayız. Anakart, Fan, Cpu, Chipset bakımı oldukça önemlidir. Her yıl rutin olarak bilgisayarınıza bakım yaptırdığınızda bilgisayarınızı sorunsuz yıllarca kullanabilirsiniz.

Fan Bakımı Neden Önemlidir?


Fan bakımı neden önemlidir konusunu iyice açmak gerekirse bilgisayarınıza ilk zarar verecek olan fan’dır. Fan bilgisayarınızın cpu ve chipsetini soğutmaya yarar ve fan’a bağlı olan bakır sayesinde belli bir derecede kalmasını sağlar. Bu yüzden fanınız durup durup çalışır! Bu durumda endişelenmeyin! Fan cpu sıcaklığı normalin üstüne çıktığında biraz daha fazla hızlı çalışacaktır. Fan hızı şu durumlarda hızlanır ; Oyun oynadığınızda, filim seyrettiğinizde, görsellerin mb veya gb durumuna göre izlendiğinde, aşırı işlem yapıldığında hızlı çalışacaktır. Fan çalışmaz ise yada yeteri kadar soğutmayıp bilgisayarınızda ısı, sıcaklık hissediyorsanız bu durum normal bir durum değildir. En kısa zamanda mutlaka fanı temizlettirmeniz gerekecektir. Fan çıkışı resimde görüldüğü gibi tıkanmaktadır. Tıkandığı zaman dışarıya gereken sıcak havayı atamayacak, bununla birlikte hava içeride kalıp cpu ve chipset üzerinde daha fazla ısı oluşturacaktır. Buda anakartınızın kullanılmaz hale gelmesine ve büyük arızalara sebebiyet verecektir. Bu yüzden her yıl düzenli olarak mutlaka bilgisayar fan temizliğini yatırmanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayar Laptop Ekrana Görüntü Gelmiyor! Ne Yapmalıyım?

Bilgisayarınızın monitörüne yada laptop notebook monitörünüze görüntü gelmiyorsa bu durumun farklı sebepleri vardır. Fakat bu sebeplerden en kötüsü chipsetin ısı ve fan temizliği yaptırmadığınızda oluşan arızadır. Chipset anakart üzerinde heryere elektrik akımı göderir! Tıpkı kalbimizin bütün organlarımıza kan pompalaması gibidir. Bu akımın dengesi bozulduğunda bilgisayarın bazı donanımlarında yada çalışmasında düzensizlik oluşacaktır. Bunu farkedeceksiniz! Bilgisayarınız birden kapanır, ekran renk değiştirir, donma ve sonunda tamamen kapanması sonuçlanacaktır.