Playstation 4 Hata Kodları

Playstation 4 Hata Kodları


Playstation 4 Hata Kodları Playstation 4‘de karşılaştığınız veya karşılaşabilme olasılığınızın yüksek olduğu , Playstation 4 hata kodlarını ve çözümlerini sizler için derledik. Bu yazımızı favorilere eklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. CTRL + F yaparak karşılaştığınız hatayı sorgulayabilir, en hızlı şekilde çözümüne ulaşabilirsiniz.

Playstation 4 Hata Kodları

Playstation 4 Hata Kodları Playstation 4‘de karşılaştığınız veya karşılaşabilme olasılığınızın yüksek olduğu , Playstation 4 hata kodlarını ve çözümlerini sizler için derledik. Bu yazımızı favorilere eklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. CTRL + F yaparak karşılaştığınız hatayı sorgulayabilir, en hızlı şekilde çözümüne ulaşabilirsiniz.

Hata Kodu: CE-33676-5

Hatanın Sebebi: Bu öğe bozuk ya da sistem tarafından tespit edilemez bir yazılıma sahip.

Hatanın Çözümü: 

Öneri 1: Bir temayı seçerken bu hatayı alıyorsanız,o temeyı silip tekrar yüklemeyi deneyin.
Öneri 2: [Ayarlar]> [PSN] gidin ve seçeneği [Lisans Restore] deneyin
Öneri 3: Bu sorunu çözmezse, silmek ve içeriği tekrar yüklemek.
Öneri 4: Hata devam ederse
Tamamen kapalı sistemini açmak
Güvenli modda yeniden başlatın
Seçenek 7: [Başlat PS4 seçin] ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Hatanın İsmi: CE-35340-5Hatanın Sebebi: PlayStation üzerindeki canlı yayın hizmetine bağlanamaması.Hatanın Çözümü: Hizmet sorunu yaşanıyor, daha sonra tekrar deneyin.

Hata Kodu: CE-35406-8

Hatanın Sebebi: PS Vita Remote Play eşzamanlama hatası.

Hatanın Çözümü: Remote Play özelliğini kullanmak için, aynı PSN hesabı PS Vita ve PS4 hem bağlantılı olmalıdır.
PS4 üzerinde PSN hesabı açmak için, ana ekranda [Güc]> [Kullanıcı Değiştir] seçin.
PS Vita, tek bir PSN hesabı aynı anda bağlanabilir.

Hata Kodu: CE-33191-7

Hatanın Sebebi: Disk algılanmıyor.

Hatanın Çözümü: Açmak istediğiniz uygulamanın diski Playstation’a takılı olmalıdır eğer takılı ve algılamıyorsa bir sorun oluşmuş olabilir, temizlemeyi deneyin.

Hata Kodu: CE-35489-9

Hatanın Sebebi: Geçersiz bölge

Hatanın Çözümü: Bu DVD veya Blu-ray Disc bölge kodu nedeniyle bu diskin bölgesel kısıtlamalar bu PS4 sistemde desteklenmiyor. Bu sistemin bölge ayarı bu diski oynatmak için değiştirilemez.

Hata Kodu: CE-34544-0

Hatanın Sebebi: Uyguluma başlatılamıyor. Veritabanı kısmen bozulmuş olabilir.

Hatanın Çözümü: 1- Sisteminizin son güncellemeye uygun olduğunu denetleyin. 2-  Uygulama için son başvuru dosyası yüklü olduğundan emin olun. Ana ekranda da kumanda üzerindeki OPTIONS tuşuna basın düğmeye ana ekranda uygulama vurgulayarak, ve seçerken [Update için kontrol edin]. 3- Sorun devam ederse, Güvenli Mod’da sistem önyükleme ve [5 seçeneğini seçin. ] Veritabanı Rebuild .4- Sorun 3. adımı denedikten sonra devam ediyorsa, aşağıdaki adımları izleyerek uygulamayı yeniden yükleyin: 5- Uygulamayı silin ve tekrardan yükleyin.

Hata Kodu: CE-34224-5

Hatanın Sebebi: Sistem içi hatası.

Hatanın Çözümü: 1- PS4 Sistemini tamamen kapatıp tekrar açın. 2- hata oluşursa tekrar PS4 sabit sürücüsünde (HDD) ile bir sorun olabilir. Daha önce HDD değiştirdiyseniz, diğer HDD kullanın. Değilse, ek teknik destek için SCEA irtibata iletişim sayfamızı ziyaret edin.

Hata Kodu:CE-35287-5

Hatanın Sebebi: Bağlanılabilecek server vb. bulunamıyor.

Hatanın Çözümü: PlayStation Network (“PSN”) ya da oyun sunucusu geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Hata Kodu: CE-30784-2

Hatanın Sebebi: PS4 USB aygıtını algılayamıyor.

Hatanın Çözümü:1- USB cihazı USB 2.0 veya 3.0 desteklediğinden emin olun. 2- USB aygıtını taktıktan sonra 5 Dakika bekleyin. 3- Cihaz üzerinde birden fazla bölüm olmadığından emin olun. 4- PS4 Sistemini tamamen kapatıp açın ve tekrar deneyin.

Hata Kodu:CE-34305-5

Hatanın Sebebi: HDD bilgileri okunamadı.

Hatanın Çözümü: Sizin konsol Sabit Disk Sürücüsünün (“HDD”) bazı verileri okuyamaz. Lütfen aşağıdaki adımları izleyin;

1- [Ayarlar]> [Sistemi Güncelle] girin ve ekrandaki talimatları takip ederek en son sistem yazılımı yükleyin.
, PS4 kapatın, güç kablosunu prizden çekin ve üst kapağı çıkarın. 2- Konsola başka bir HDD takılmış ise, sistemi kapatın ve orijinal HDD tekrar takın ve yeniden deneyin. 3- HDD bozulmuş olabilir teknik destekle iletişim kurmalısınız.

Hata Kodu: CE-30012-6

Hatanın Sebebi: PS4 İç hatası.

Hatanın Çözümü: 1-  PS4 sistemini son sistem yazılımı ile güncelleyin. 2- Oynamaya çalıştığınız disk çizilmiş veya hasarlı olabilir kontrol ediniz. 3- PS4 sistemini yeniden başlatın.

Hata Kodu: CE-35230-3

Hatanın Sebebi: Ağ hatası. DNS sunucusundan gelen yanıt hızı yavaşlar.

Hatanın Çözümü: [Ayarlar]> [Ağ]> [Internet Bağlantısı Ayarla]> [Özel] ve DNS ayarlarını varsayılan ile değiştirin.

Hata Kodu: CE-32807-0

Hatanın Sebebi: Lisans bulunamaması.

Hatanın Çözümü:1- Daha önce Ana PS4 olarak sistemini harekete varsa, gidin [Ayarlar]> [PSN]> [Ana Hesap Olarak Etkinleştir], devre dışı bırakmak ve daha sonra yeniden etkinleştirin.  2- [Ayarlar]> [PSN]> [Lisansları Yenile(Restore)] ve geri yükleme seçeneği seçin.  3- Hata tekrar oluşursa, daha sonra tekrar deneyin.

Hata Kodu: CE-33992-6

Hatanın Sebebi: PSN giriş hatası.

Hatanın Çözümü:1- İnternet bağlantınız olmaya bilir.   2- [Ayarlar]> [Ağ]> [İnternet Bağlantsını Test Et] ve hatayı tespit et. İnternet bağlantınız da sorun yok ve PSN girişinizde bir sıkıntı varsa bu sizden kaynaklı değil PSN’den kaynaklıdır. Daha sonra tekrar deneyiniz.

Hata Kodu: CE-30005-8

Hatanın Sebebi: Sabit Disk Sürücüsünü (“HDD”) ya da Blu-ray / DVD Sürücü erişirken hata oluştu.

Hatanın Çözümü: Taktığınız CD de kirlenme çizilme gibi olaylar oluşmuş olabilir Diski konsoldan çıkartın temizlemeyi deneyin tekrar çalıştırmayı deneyin yine aynı hata ile karşılaşırsanız diski aldığınız yere başvurun.

Hata Kodu: CE-32947-5

Hatanın Sebebi: İndirilecek dosya bulunamıyor.

Hatanın Çözümü:1- Internet bağlantı testini deneyin [Ayarlar]> [Ağ]> [İnternet Bağlantısını Test Et]. Internet durumu geçerli olup olmadığını kontrol edin.  2-  İndirilmeye çalışılan içeriği silin ve yeniden indirerek Kitaplığı’ndan içeriği deneyin.  3- Hata tekrar oluşursa, ek teknik destek için Teknik Servis ile irtibata iletişim sayfamızı ziyaret edin.

Hata Kodu: CE-34861-2

Hatanın Sebebi: Serverlarla bağlantı kurulamıyor.

Hatanın Çözümü: 1- Daha önce internete bağlandıysanız, PSN veya oyunun sunucu geçici olarak kullanılamıyor olabilir. Kendi web sitesi aracılığıyla oyunun sunucunun durumunu kontrol edin.  2- Bu hatayı internete bağlanmaya çalıştığınızda her zaman varsa, internet ortamında SSL kontrol ve SSL kullanılabilir olduğunu doğrulayın.

Hata Kodu:

CE-30392-7
CE-30608-7

Hataların Sebebi: Donanım hatası.

Hata Kodu: CE-34335-8

Hatanın Sebebi: Hard Disk (HDD) bulunamıyor.

Hatanın Çözümü: 1- PS4 kapatın, güç kablosunu prizden çekin ve üst kapağı çıkarın.  2- Hala HDD’da hata yaşıyorsanız, bozuk veya arızalı olabilir, ya da konsol hizmet ihtiyacı olabilir. Uzmanlara göstermeniz gerekebilir.

Hata Kodu: CE-33179-3

Hatanın Sebebi: Uygulama bulunamaması.

Hatanın Çözümü: Kurulum tamamlandıktan sonra tekrar deneyin. Yükleme işlemi tamamlandığına emin olun.

Hata Kodu: CE-32928-4

Hatanın Sebebi: Bir uyguluma indirilirken duraklatılır ve zaman aşımına maruz kalırsa indirme tekrardan başlamaz başlasa bile hata verir

Hatanın Çözümü:1- [Bildirimler]> [Dosyalar] gidin ve içerik listesinde olup olmadığını kontrol edin. [Options] içeriği silin ve Kütüphaneden o içeriği tekrar indirin.
2-  USB aygıtına yedeklenmiş dosya varsa veya PS Plus online depolama kullanarak verileri yedekleyin, yine içerik indirme ve daha sonra deneyin.  Veritabanı Rebuild. Burada Güvenli Modu hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Yeniden Veritabanı bittikten sonra, verileri geri getirmek ve Kütüphane sizin indir yeniden deneyin.
3- Hata tekrar oluşursa PS4 sistemini tamamen açıp kapatın.

Hata Kodu: CE-32889-0

Hatanın Sebebi: PSN Store’dan satın alınan Oyun, Uygulama vb. girişlerinde veya oyun içinde hata vererek kapanması.

Hatanın Çözümü: Bu hatanın çözümü internet bağlantınızla ilgilidir. [Ayarlar]> [Ağ]> [Bağlantıyı Test Et] uyguladıktan sonra PSN bağlantısını kontrol edin. Bağlantınız da ki sorunu çözdükten sonra bu hatayı gidermiş olursunuz.

Playstation 4 Hata Kodları

Hata Kodu: CE-32883-4

Hatanın Sebebi: PS4 sisteminde hata.

Hatanın Çözümü: PS4 sistemini kapatıp açmanız sorunu çözecektir.

Hata Kodu: CE-33991-5

Hatanın Sebebi: Bağlantı Hatası.

Hatanın Çözümü: Yaşadığınız bölgede ki internet bağlantısında aksamalar olabilir

1-  PSN’ya da oyun sunucuları geçici olarak kullanılamıyor olabilir. Bu PSN hizmetlerini sağlamak ve oyunun sunucuları mevcuttur.   2- Her iki servisler aktif olması durumunda, giderek bir İnternet bağlantısı testi yürütmek [Ayarlar]> [Ağ]> [Internet Bağlantısı Test Et].   3-  Modemin yazılımını güncelleyin. Gerekirse yardım için yönlendirici üreticisine veya Internet Servis Sağlayıcı (“ISP”) ile irtibata geçiniz. Ağınıza bağlı diğer cihazları kapatın. Hala zorluklar yaşıyorsanız, sunucu yüksek trafik yaşıyor olabilirsiniz olarak, daha sonra tekrar deneyin.

Hata Kodu: CE-32920-6

Hatanın Sebebi: Server ile lisans uyuşmazlığı.

Hatanın Çözümü: 1- [Ayarlar]> [PSN]> [Restore Lisans] ve lisansları yeniden deneyin. 2- Sonraki oyun simgesini seçmek için giriş ekranına gidin. Satın alınan öğe oyunda mevcut olduğunu kontrol edin. Bir abonelik öğesi satın aldıysanız, öğe aktif olup olmadığını [Ayarlar]> [PSN]> [Hesap Bilgileri]> [Hizmetler Liste] kontrol edin. 3- Öğeyi bulamazsanız, PS4 sistemi yeniden başlatın ve yeniden 2‘yi deneyin.

Playstation 4 Hata Kodları

Hataların İsmi:

Hataların Sebebi: Yüz tanıma kilidi hatası. Yüz tanıma sırasında olabilecek sık görülen bir hata. Yüz verileri bozuk olması mümkün.

Hataların Çözümü: 1- sisteme giriş yapın ve yüz verileri yeniden ayarlayın. 2- Adım: Hata tekrar oluşursa, PS4 sistemdeki diğer kullanıcıların yüz veriler bozulabilir. Diğer kullanıcı log-in ve yüz verilerini yeniden kaydettirin.

Hata Kodu: CE-34452-8

Hatanın Sebebi: Bir dosya indirilirken İnternet gidip gelmesi veya bir hata sayesinde eksik data yüklenmiş olması bu hataya sebep verir.

Hatanın Çözümü:  1- Hata veren uygulamayı kaldırın.  2- İnternet ayarlarınızı kontrol edin. Farklı bir IP veya DNS kullanıyorsanız varsayılana geri döndürün. 3- Tekrar olmaz ise yapmanız gereken PS4 tamamen kapatıp tekrar açmanız sorunu giderecektir.

Playstation 4 Hata Kodları

Hata Kodu: CE-32875-5

Hatanın Sebebi: Sistem içi hatalar genelde sebep verir veya serverlar ile PS4 sistemi tarihleri tutmadığı zaman bu hatayı vermesine sebep olur.

Hatanın Çözümü: 1- Konsolunuzu internete bağlayın. 2- [Ayarlar]> [Tarih ve Saat Ayarları]> [Internet Üzerinden Ayarla] seçeneğini seçin. Hata çözülmüş olacak.

Hata Kodu: CE-35239-2

Hatanın Sebebi: PS4’ün ağ özelliklerini kullanmanız için , sisteminizi en güncel sürüme getirmeniz gerekmektedir. Bundan dolayı bu hatayı alırsınız.

Playstation 4 Hata Kodları

Çözüm:  PS4 konsolunuzda ayarlara gidiniz. Ayarlardan sistem güncellemesini yapınız.

Hata Kodu: CE-35327-0

Hatanın Sebebi: İnternet bağlantısı olmaya bilir veya PlayStation Network çok fazla giriş nedeniyle bağlanmıyor olabilir. Sunuculara çok fazla kişi bir anda işlem talep ettiği zamanda bu hata gerçekleşiyor.

Çözüm: İnternet bağlantınızı kontrol edin tekrar deneyin olmazsa serverlardan kaynaklanıyordur. Daha sonra tekrar deneyin.

Hata Kodu: CE-32937-4

Hatanın Sebebi: Dosya İndirme Hatası

Hatanın Çözümü: 1-  Hata mesajını seçin ve yeniden dene. İndirmeyi iptal edin ve yeniden deneyin.
Adım 2: PS4 yeniden başlatın ve tekrar indirme deneyin. 2- PS4 yeniden başlatın ve tekrar indirme deneyin. 3-Hala indirme başarısız oluyorsa internet bağlantınızı kontrol edin.

PLAYSTATION 4 HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ADANA PLAYSTATION 4 TAMİRİ CHIPSET TAMİRİ EKRAN HDMİ KOL VE DİĞER PROBLELER İÇİN

0 538 697 4666 YI ARAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylı Bilgi için